Back to top

Všeobecné obchodné podmienky

I. Základné ustanovenie

Tieto Všeobecné obchodné podmienky (ďalej len VOP) upravujú dodávateľsko-odberateľské vzťahy v oblasti predaja tovaru kníh, LP, CD, DVD, pohľadnice (ďalej len tovaru). Sú zaviazané pri predaji tovaru kupujúcemu.

 

II. Cenové a platobné podmienky, čas plnenia

 1. Ceny v systéme sú aktuálne a sú uvedené iba s DPH.
 2. Jednotlivý predaj sa uzatvára na základe objednávok kupujúceho vytvorených vo virtuálnom obchode. Objednávka musí obsahovať tieto základne náležitosti:
  • identifikácia kupujúceho (registrácia možná),
  • množstvo požadovaných kusov produktu,
  • spôsob dodania tovaru a miesto plnenia
  • cenu
 3. Informácie, ktoré nám poskytnete prostredníctvom formulára, ktorý slúži výlučne pre potrebu poskytnutia konkrétnej služby a nebudú ďalej poskytované tretím osobám ani inak komerčne využívané. 
 4. Kupujúci sa zaväzuje uhradiť predávajúcemu kúpnu cenu v požadovanej výške.
 5. Spôsob platby:
  • Tovar je posielaný na dobierku, /balík na poštu, alebo doporučený list/
  • Tovar je posielaný po prevode sumy na bankový účet  /balík na poštu, alebo doporučený list/
  • Ku každej objednávke pripočítame poštovné podľa sadzobníka Slovenskej pošty a. s. Balné neúčtujeme.
 6. Momentálne fungujeme iba ako internetový antikvariát, bez kamennej predajne

 

III. Dopravné a expedičné podmienky

Objednaný tovar posielame dobierkou, alebo po prevode na bankový účet. /nad 1kg ako balík na poštu, alebo do 1kg ako doporučený list/ Pokiaľ tovar do 7 dní od odoslania nedostanete (okrem víkendov) kontaktujte nás na dole uvedených číslach.

Expedičná doba je doba, v ktorej je objednaný tovar podaný na poštu. Najkratšia expedičná doba je 48 hodín. Pri objednaní cez víkend, alebo cez sviatky je myslené prvý pracovný deň.

 

IV. Reklamačné dispozície

Reklamácia sa riadi podľa VOP č. V., a to: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

 

V. Odstúpenie od kúpnej zmluvy

V súlade so zákonom č. 108/2000 Z.z. máte ako zákazník právo odstúpiť od zmluvy do 7 dní od prevzatia tovaru. Ak sa rozhodnete pre odstúpenie v tejto lehote, žiadame Vás o dodržanie nižšie uvedených postupov:

 1. Kontaktujte nás, že žiadate o odstúpenie od zmluvy číslom objednávky, dátumom nákupu a s Vašou adresou pre vrátenie peňazí. - Pokiaľ ste už tovar dostali a prevzali, zašlite ho späť na našu adresu uvedenú v sekcií kontakt a to s nasledovnými podmienkami:
  • tovar musí byť v pôvodnom nepoškodenom obale.
  • tovar nesmie byť použitý,
  • tovar musí byť nepoškodený,
  • tovar musí byť kompletný
  • spoločne s tovarom musí byť poslaný aj doklad o kúpe.
 2. Tovar, prosím, posielajte doporučene a poistený, neručíme totiž za jeho prípadnú stratu na ceste k nám (doporučene neznamená na dobierku).
 3. Pri splnení všetkých vyššie uvedených podmienok pre vrátenie tovaru Vám peniaze za tovar pošleme zloženkou a to najneskôr do 14 pracovných dní po fyzickom prijatí tovaru.
 4. V prípade nesplnenia niektorých z vyššie uvedených podmienok nebudeme môcť akceptovať odstúpenie od spotrebiteľskej zmluvy a tovar bude vrátený na náklady odosielajúceho späť.

 

Záverečné ustanovenia

Tieto VOP sú platné pre všetky obchodné prípady uzatvorené od dňa vyhlásenia.